|

Warsztaty online! Sieć Innowacji – AKIS

Zachęcamy do udziału w kolejnym webinarium z cyklu „Sieć Innowacji” (Network to Innovate – N2I), organizowanym przez  Krajowe Sieci Obszarów Wiejskich Estonii, Finlandii, Łotwy i Polski. Tematem najbliższego spotkania będzie przedstawienie przykładów wdrażania systemu wymiany wiedzy i innowacji (AKIS) na rzecz innowacyjnego rolnictwa w krajach obszaru Morza Bałtyckiego. Webinariumjest częścią programu Szwedzkiego Tygodnia Obszarów Wiejskich („Swedish Rural Week”).

Warsztaty dają możliwość poznania nowych i inspirujących przykładów projektów, w tym różnych źródeł/środków ich finansowania, a także spotkania z ekspertami i profesjonalistami, wymianę wiedzy i nawiązanie nowych kontaktów.

Warsztaty odbędą się  6 maja 2025 roku w godz. 9.30-11.00 czasu środkowoeuropejskiego.

Jak wziąć udział?

Zgłoszenia chęci uczestnictwa w warsztatach należy przekazać poprzez formularz online najpóźniej do 4 maja 2025 r.

Zgłoś swój udział

Warsztaty prowadzone będą w języku angielskim na platformie ZOOM.

Uczestnicy, którzy zarejestrowali swój udział, otrzymają zaproszenie wraz z linkiem celem połączenia się z sesją informacyjną.

UWAGA! W przypadku wydarzeń Sieci Innowacji wszystkie godziny pokazane są dla strefy czasowej zaprzyjaźnionych sieci – czas rozpoczęcia tego spotkania jest 09:30 naszego czasu.

Program spotkania

  • Estonia – Program szkoleniowy AKIS dla nowego pokolenia doradców rolniczych. Władze Estonii niedawno odbyły szereg wizyt w innych krajach UE (w tym w Irlandii i Austrii) i wykorzystały to doświadczenie dla stworzenia własnego programu szkoleniowego dla doradców
  • Finlandia – Centrum wiedzy na temat zielonej transformacji w północnym i wschodnim Kainuu. To centrum doskonałości w północnej Finlandii jest tematycznym klastrem AKIS, który ma na celu wzmocnienie zielonej transformacji (dowiedz się więcej)
  • Polska – Projekty demonstracyjne dla rolników. W latach 2023-2025 Centrum Doradztwa Rolniczego (CDR), oddział w Radomiu, prowadził projekty demonstracyjne. Demonstracje są jednym z najlepszych sposobów rozpowszechniania innowacyjnych praktyk rolniczych. Ten przykład pokazuje, w jaki sposób demonstracje rolnicze mogą być wykorzystywane do zachęcania do transferu wiedzy
  • Szwecja – Szwedzkie huby wiedzy (knowledge hubs). Plan Strategiczny WPR w Szwecji ukierunkował środki na projekty EIP w tematyce AKIS-u. Choć konkurs na wsparcie finansowe jeszcze nie został rozstrzygnięty, jednym z istniejących przykładów przekazu wiedzy i innowacji są tzw. huby wiedzy.

Więcej informacji o wydarzeniu dostępnych jest na stronie organizatora Network to Innovate.