Nasze projekty

III Szczyt polskich Grup Operacyjnych EPI - projekty badawczo-wdrożeniowe

Dwa dni pełne aktywności, w tym prezentacja osiągnięć Grup Operacyjnych EPI, debata o sukcesach współpracy i planach na przyszłość oraz sesje sieciujące – to tylko część wydarzenia, które odbyło się 14-15 listopada 2023 r. w Łodzi.

Konkurs „Przyjazna Wieś”

Po dziewięciu latach oczekiwania, konkurs "Przyjazna Wieś" powrócił, a wraz z nim inicjatywy wspierające rozwój polskiego rolnictwa i społeczności lokalnych. Laureatów mogliśmy poznać 14 listopada 2023 roku w Warszawie podczas uroczystej gali.

Skuteczny transfer wiedzy i innowacji za pośrednictwem narzędzi internetowych

"Skuteczny transfer wiedzy i innowacji za pośrednictwem narzędzi internetowych" - to temat szkolenia zorganizowanego  8-9 oraz 15-16 listopada 2023 r. w ramach SIR przez CDR w Brwinowie Oddział w Poznaniu.  

III Szczyt polskich Grup Operacyjnych EPI – KŁŻ

Współpraca rolników jako producentów wysokiej jakości żywności, lokalność i sezonowość dostaw, skracanie łańcucha dostaw żywności w oparciu o sprzedaż bezpośrednią, ale także cyfrowe kanały sprzedaży, to główne tematy, które były prezentowane i dyskutowane podczas konferencji pn. "III Szczyt polskich Grup Operacyjnych EPI - KŁŻ". Wydarzenie zostało zorganizowane 3-4 października 2023 r.  w Łodzi przez CDR O/Warszawa  w ramach SIR.

Uprawa i przetwórstwo lawendy

W dniach 18 i 19 lipca 2023 roku Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie zorganizowało w ramach KSOW dwudniowe warsztaty na plantacjach lawendy w województwie mazowieckim. Warsztaty odbyły się w „Lawendowej Górze”  w miejscowości Ryczołek oraz w ”Lawendowej Siwiance” w miejscowości Siwianka. Uczestnikami byli doradcy rolniczy, producenci, nauczyciele szkół rolniczych oraz osoby zainteresowane tematyką.

V Forum Sieciowanie Partnerów SIR

W dniach 20-21 czerwca 2023 r. w Łódzi w ramach SIR odbyło się V Forum „ Sieciowanie Partnerów SIR” zorganizowane przez Centrum Doradztwa w Brwinowie Oddział w Warszawie. Forum jako unikalne w skali kraju wydarzenie zgromadziło w jednym miejscu przedstawicieli świata nauki, praktyki, biznesu i doradztwa oraz dało możliwość wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy nimi.

Kobiety to dobry klimat

Spotkanie Kobiet Wiejskich: Kobiety to dobry klimat w 2023 roku odbyło się w Gdańsku. Wydarzenie rozpoczęło się 23 maja i trwało przez trzy dni wypełnione wykładami, warsztatami i rozmowami w kuluarach.

Innowacyjne rozwiązania w litewskim rolnictwie

23 uczestników z Polski, w dniach 16-19.05.2023 wzięło udział w zagranicznym wyjeździe studyjnym na Litwę w ramach projektu pn. Wpływ Grup Operacyjnych EPI na rozwój polskiego rolnictwa i obszarów wiejskich , zorganizowanego w ramach SIR przez  Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie Oddział w Warszawie.

Europejski Parlament Wiejski 2022

350 uczestników z 39 krajów wzięło udział w V Europejskim Parlamencie Wiejskim, który odbył się  w dniach 12-15 września w halach Targów Kielce.

II Szczyt Polskich Grup Operacyjnych

Ponad 100 przedstawicieli polskich Grup Operacyjnych EPI, w tym rolników, doradców, naukowców i przedsiębiorców, przez dwa dni wymieniało się doświadczeniami w realizacji projektów, które dotyczą opracowania i wdrożenia innowacyjnych rozwiązań w produkcji rolniczej, przetwórstwie czy dystrybucji produktów rolno-spożywczych.

Innowacyjne narzędzia ICT

W dniach 16-17 maja 2022 r. w Łodzi odbyła się konferencja „Innowacyjne narzędzia ICT wspierające optymalizację produkcji i rozwoju gospodarstw rolnych” zorganizowana w ramach SIR przez CDR O/Warszawa. Wydarzenie dotyczyło rozwiązań teleinformatycznych wspierających produkcję rolniczą, a wzięli w nim udział wzięli rolnicy, naukowcy, przedstawiciele biznesu, doradcy rolniczy, przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej.