Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zaprasza koła gospodyń wiejskich z całej Polski do udziału w Konkursie pt. „Piękno tradycji w świątecznej kartce — magia Bożego Narodzenia”.
Celem konkursu jest pielęgnowanie tradycji związanych z okresem świąt Bożego Narodzenia z różnych regionów Polski, a także promowanie rękodzieła, sztuki ludowej oraz regionalnych zwyczajów świątecznych.
Uczestnicy konkursu mają za zadanie przygotowanie kartki świątecznej, która będzie inspirowana tradycjami Bożego Narodzenia w danym regionie kraju. Liczy się zarówno pomysłowość, jak i staranność wykonania, a także sposób przedstawienia lokalnych obyczajów, symboli i motywów związanych z tym wyjątkowym czasem.
Zasady Konkursu
- Uczestnicy: konkurs skierowany jest do kół gospodyń wiejskich z całej Polski. Zasady udziału w nim określa Regulamin.
- Prace konkursowe: każde Koło może zgłosić tylko jedną kartkę wykonaną przy użyciu dowolnej techniki. Szczegółowe parametry kartki określa Regulamin.
- Motyw: praca konkursowa powinna nawiązywać do tradycji Bożego Narodzenia charakterystycznych dla danego regionu Polski.
- Termin zgłoszeń: formularz zgłoszeniowy wraz z projektem kartki należy przesyłać do 30 listopada 2024 r. – zgodnie z zasadami Regulaminu.
- Ocena: prace będą oceniane przez specjalnie powołaną komisję, która weźmie pod uwagę kreatywność, zgodność z tematyką, estetykę i staranność wykonania.
- Nagroda: nagrodą dla zwycięskiego koła gospodyń wiejskich będzie wizyta w jednej ze stadnin koni, nadzorowanej przez Organizatora i spotkanie podczas niej z przedstawicielem kierownictwa Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Wszystkie prace Uczestników Konkursu zostaną zaprezentowane na wernisażu, który odbędzie się w holu głównym siedziby Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Wystawa będzie dostępna do końca grudnia br.
Zgłoszenia
Aby zgłosić swoje uczestnictwo w konkursie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Zasady jego wypełniania zostały zawarte w Regulaminie konkursu.
Cele konkursu
- prowadzenie i wsparcie działań promocyjnych, informacyjnych, edukacyjnych i kulturalnych dotyczących produktów rolnych i żywnościowych, metod ich produkcji, a także systemów jakości produktów rolnych i żywnościowych, stosownie do zadań ustawowych KOWR;
- promowanie i kultywowanie tradycji i lokalnych zwyczajów świątecznych z różnych regionów Polski;
- popularyzacja polskich tradycji świątecznych, szczególnie tych związanych ze sztuką ludową, rękodziełem i tradycjami bożonarodzeniowymi;
- promowanie i wspieranie kół gospodyń wiejskich, w szczególności w zakresie aktywizacji wspólnot i społeczności lokalnych na obszarach wiejskich.
Więcej informacji, w tym formularz zgłoszenia i regulamin konkursu