|

Zgłaszanie strat po przymrozkach w sadach

Obrazek przedstawia przymrozek w sadzie

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa informuje, że sadownicy powinni niezwłocznie poinformować o wystąpieniu przymrozków wiosennych, jeżeli ich skutki uniemożliwiają wywiązanie się z podjętych zobowiązań wobec ARiMR.


Termin na złożenie oświadczenia o wystąpieniu siły wyższej lub nadzwyczajnych okoliczności, które zawiera opis sprawy, uzasadnienie oraz niezbędne dokumenty, to 15 dni roboczych od daty pozwalającej na poinformowanie o zdarzeniu.

Sposób przekazywania zgłoszeń

W przypadku beneficjentów korzystających ze wsparcia w ramach:

  • Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023–2027 zgłoszenia są przyjmowane za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych – należy skorzystać z funkcji „Wyślij korespondencję”
  • Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 beneficjanci mogą dostarczyć dokumentację bezpośrednio do placówek ARiMR, za pośrednictwem Poczty Polskiej lub przez e-Doręczenia.

Źródło: ARiMR