LEADER: osiągnięcia, wyzwania i możliwości

Konferencja LEADER: osiągnięcia, wyzwania i możliwości, odbędzie się w hotelu Nosalowy Dwór Resort & SPA w Zakopanem, 18-20 czerwca 2024 roku.
W wydarzeniu uczestniczyć będą przedstawiciele lokalnych grup działania (LGD) oraz organizacji i instytucji wspierających wdrażanie interwencji LEADER w Polsce.
Uczestnicy będą mieli możliwość zdobycia wiedzy, wypracowania pomysłów na przyszłość i wymiany informacji; wypracowania wspólnych wniosków, które mogą ułatwić realizację zadań w ramach lokalnych strategii rozwoju (LSR).
Przede wszystkim jednak, konferencja będzie okazją do wzajemnego poznania się osób z lokalnych grup działania oraz instytucji wspierających LGD na początku wdrażania LSR, w okresie programowania 2023-2027.
Na konferencji poruszone zostaną zagadnienia związane z:
- wielofunduszowością,
- ewaluacją LSR,
- komunikacją i promocją LGD,
- realizacją projektów,
- animacją i wspieraniem aktywności lokalnych społeczności,
- angażowaniem młodzieży w działania LGD.
Program wydarzenia
Podczas wydarzenia odbędą się sesje plenarne i warsztaty. Ramowy program dostępny jest tutaj:
Moderator
Moderatorem konferencji będzie dr Andrzej Hałasiewicz.
- Socjolog wsi i ekonomista łączący teorię z praktyką. Wieloletni pracownik Zakładu Socjologii Obszarów Rustykalnych Instytutu Socjologii UMK w Toruniu. Realizator wielu projektów badawczych, między innymi, finansowanych przez Unię Europejską i Fundusz “Know How”. Organizował Departament Pomocy przedakcesyjnej i Funduszy Strukturalnych Ministerstwa Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej (obecnie MRiRW), koordynował, między innymi, przygotowanie Spójnej strategii strukturalnej rozwoju obszarów wiejskich i rolnictwa (1999) oraz programu SAPARD. W latach 1999-2005 kierował Programem aktywizacji obszarów wiejskich, wdrażanym przez rząd RP i Bank Światowy. Zastępca dyrektora (2005-2011) Fundacji Programów Pomocy dla Rolnictwa FAPA odpowiedzialny, między innymi, za wdrażanie programu LEADER+ w Polsce. Koordynator Krajowego Programu Rozwoju Wsi w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi będącego narzędziem koordynacji polityki państwa wobec obszarów wiejskich na lata 2007-2015. Stały Przedstawiciel Polski przy FAO w latach 2014-2016; w latach 2015-2016 Członek Rady Zarządzającej Światowego Programu Żywnościowego w Rzymie. W latach 2015-2017 członek Komitetu Programowego FAO. W ostatnich latach był ekspertem w projektach Unii Europejskiej w Azerbejdżanie, Ukrainie i w Uzbekistanie. Był członkiem grup tematycznych Europejskiej Sieci Obszarów Wiejskich ds. Smart wsi, Wizji wsi 2040 oraz Paktu dla wsi.
Warsztaty
Warsztaty odbędą się w dwóch sesjach: porannej i popołudniowej. Każda osoba będzie mogła wziąć udział w maksymalnie dwóch warsztatach spośród poniższych:
- Joanna Abramowicz
- Psycholog biznesu. Specjalizuje się w diagnozie i rozwoju kompetencji pracowników, standaryzacji oraz monitoringu jakości usług. Posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie w dziedzinie zarządzania zasobami ludzkimi. Ekspertka brała udział w ewaluacji sposobów i skuteczności funkcjonowania Lokalnych Grup Działania (2019) oraz koordynowała badanie metaanalizę ewaluacji ex-post Lokalnych Strategii Rozwoju (2023).
- Zofia Polańska
- Socjolożka. Jest badaczką społeczną i ewaluatorką. Ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu ewaluacji programów operacyjnych i projektów finansowanych z funduszy strukturalnych. Zajmuje się także realizacją badań dla sektora publicznego, w obszarze zdrowia, usług społecznych i problemów społecznych. Doświadczenie z inicjatywą LEADER zdobyła w trakcie badania sposobów i skuteczności funkcjonowania Lokalnych Grup Działania (2019), a także analizując zbiór wszystkich raportów z ewaluacji ex-post Lokalnych Strategii Rozwoju (2023).
- Zuzanna Popis
- Projektantka usług i socjolożka. Jest badaczką z bogatym doświadczeniem w sektorze publicznym. Specjalizuje się w projektowaniu usług oraz strategii rozwoju dla sektora publicznego, zdrowia i usług społecznych. Ma na koncie wiele lat pracy na styku nauki, biznesu i administracji publicznej. Prowadziła projekty związane z infrastrukturą, kompetencjami miękkimi, badaniami organizacyjnymi i rozwojem innowacji. Ostatnio skupia się na inicjatywach wspierających samorządy w poprawie jakości życia mieszkańców. Wykorzystuje najnowsze narzędzia badawcze i analityczne, w tym analizy w R i badania CAWI, do dostosowywania oprogramowania do potrzeb projektowych. Ekspertka odpowiadała za badania ilościowe w metaanalizie ewaluacji expost Lokalnych Strategii Rozwoju (2023).
Warsztat prowadzony był przez:
- Pawła Wilka
- Prezes stowarzyszenia Wiatraki Mazur, animator i edukator społeczny, trener, ekspert. Certyfikowany doradca Fimango i edukator programu Aflatoun. Specjalista od animacji społeczności lokalnych, szczególnie wiejskich, wolontariatu (zarówno młodzieży, jak i seniorów) współpracy i budowania partnerstw wokół dobra wspólnego oraz programów grantowych (mikrogranty FIO, Działaj Lokalnie, itp). Członek zarządu Forum Animatorów Społecznych i Forum Warmia Mazury Lokalnie. Inicjator Sejmiku NGO i RDPP w powiecie ełckim. Alumn VII edycji Szkoły Liderów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i I edycji Laboratorium Innowacji Liderskich PAFW. Szkoły Animatorów Społecznych i Szkoły Menedżerów NGO. Pasjonat przetwarzania owoców i kreatywnego kucharzenia oraz propagator współpracy międzysektorowej
Warsztaty prowadzone będą przez:
- Konrada Stępnika
- Doktor nauk społecznych w dyscyplinie nauki socjologiczne (Uniwersytet Jagielloński). W pracy naukowej podejmuje zagadnienia z pogranicza socjologii wsi i rolnictwa, pomocy społecznej i rozwoju społeczności lokalnych. Pracował w projektach dotyczących transformacji systemu żywnościowego, rozwoju gospodarstw opiekuńczych, ewaluacji lokalnych strategii rozwoju, wprowadzania nowych metod pracy socjalnej. Jest autorem „Modelu gospodarstwa opiekuńczego”, który wdrażany jest w Polsce. Współpracuje z licznymi Lokalnymi Grupami Działania. Jest członkiem zarządu Fundacji Socjometr, w której odpowiada za koordynację projektów naukowych. Pracę w Fundacji łączy z pracą głównego specjalisty ds. badań i analiz w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej w Zielonej Górze.
- Adama Dąbrowskiego
- Absolwent socjologii oraz europeistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Doświadczenie zawodowe zdobywał w projektach realizowanych przez Instytut Socjologii UJ, Instytut Spraw Publicznych, Centrum Doradztwa Rolniczego, Instytut Badań Edukacyjnych, Lokalne Grupy Działania. Oprócz doświadczenia w realizacji badań społecznych posiada duże doświadczenie w prowadzeniu szkoleń z zakresu rozwoju lokalnego i komunikacji społecznej. Od 2019 roku pełni funkcję sołtysa w Pękowicach, które zdobyły I miejsce w konkursie na najlepszą społeczną ekoinicjatywę w roku 2020 oraz I miejsce w konkursie na najbardziej nowatorską wieś w Małopolsce w roku 2021. Od 2013 roku jest członkiem zarządu Fundacji Socjometr, w której odpowiada m.in. za projekty dotyczące koncepcji inteligentnych wsi.
- Ryszarda Kamińskiego
- Dyrektor Kujawsko Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie. W latach 2019–2021 podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Doktor nauk humanistycznych, od 2003 roku związany z Instytutem Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Aktywnie działa w kilku organizacjach pozarządowych. Jest prezesem Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Olszewki i Lubaszcza. Przez lata związany z Lokalną Grupą Działania Partnerstwo dla Krajny i Pałuk oraz Lokalną Grupą Rybacką „Nasza Krajna i Pałuki”. Były ekspert geograficzny przy Europejskiej Sieci Obszarów Wiejskich w Brukseli i Europejskiej Sieci Rybackiej FARNET. Trener animatorów partnerstw lokalnych. Współautor 2 poradników pisania lokalnych strategii rozwoju. Przez ponad 15 lat był prezesem (obecnie wiceprezesem) Forum Aktywizacji Obszarów Wiejskich – ogólnopolskiej platformy współpracy wiejskich organizacji pozarządowych.
Warsztaty prowadzone będą przez:
- Damiana Deca
- Specjalista posiadający szerokie doświadczenie szkoleniowe i animacyjne. Od 2004 roku realizuje liczne projekty rozwojowe dla biznesu, administracji publicznej i organizacji pozarządowych. Specjalizuje się̨ w tematach związanych z zarządzaniem, rozwijaniem współpracy i integracji w zróżnicowanym zespole, rozwiazywaniem konfliktów, komunikacją interpersonalną, promocją działań lokalnych. Prowadzi treningi uważności (Mindfulness Based Living Course i MBLC - Young Adults). Uczestniczy w licznych inicjatywach społecznych wspierając kształtowanie kompetencji liderów lokalnych, młodzieży i osób zagrożonych wykluczeniem.
- Sandrę Kmieciak — prezentacja
- Trenerka, członkini sTOP i animatorka społeczna. Absolwentka studiów z zakresu: język w komunikacji społecznej oraz lider i animator społeczności lokalnej na filologii polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, podyplomowych z ogrodnictwa ekologicznego i integrowanego na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Od 15 lat towarzyszy organizacjom pozarządowym , prywatnym przedsiębiorcom oraz JST w rozwoju, stawiając na strategiczne podejście w zarządzaniu i komunikacji. Od 10 lat zakłada lokalne partnerstwa międzysektorowe, oparte na koncepcie HPT (high performing teams) budując długotrwałe relacje z ludźmi i organizacjami. Za swój sukces uważa utworzenie partnerstwa, (składającego się z globalnych firm, samorządu, uczelni wyższej i NGO), które szósty rok realizuje wspólny program, wspierający podmioty ekonomii społecznej w sprzedaży i marketingu. Uwielbia pracować z ludźmi i czerpać z mądrości grupy.
- Barbarę Jurgę — prezentacja
- Badaczka jakościowa z 20-letnim doświadczeniem. Członkini PTBRIO od 2007 roku. Absolwentka Filologii Polskiej UJ, oraz Badań Społecznych i Rynkowych UJ. Specjalistka strategii komunikacji marki w mediach społecznościowych. Autorka książek o marketingu, sprzedaży i profilowaniu konsumentów: "(wy)Ceń się" (2020), "Zarabiaj więcej na swoim" (2022). Twórczyni kursów online z zakresu marketingu, budowania marki, strategii komunikacji marki. Prowadząca kanał na YouTube z serią filmów - Prosto o: marketingu, badaniach rynku, strategii marki i biznesie. Ekspertka budowania strategii komunikacji marek i kreowania wizerunku marki w mediach społecznościowych. Prowadząca liczne szkolenia z marketingu i sprzedaży w tym dla lokalnych grup działania, wiejskich organizacji społecznych i przedsiębiorców. Moderatorka grup badawczych, trenerka grup warsztatowych - za cel postawiła sobie mówić prostym językiem o skomplikowanych rzeczach.
- Agatę Domżał — prezentacja
- Dyrektor biura w Lokalnej Grupie Działania „Owocowy Szlak”, wiceprezes Polskiej Sieci LGD. Zaangażowana w rozwój obszarów wiejskich, w tym przedsiębiorczości, aktywizacji mieszkańców, wsparcia organizacji pozarządowych, promocji produktów lokalnych, rozwoju turystyki i promocji obszaru. Skutecznie realizuje działania zmierzające do poprawy jakości życia mieszkańców. W swojej pracy wykorzystuje różne metody komunikacji, które gwarantują włączenie społeczne. Za całokształt działalności otrzymała odznaczenie "Zasłużony dla rolnictwa", a za zaangażowanie w ochronę dziedzictwa kulinarnego i promocję produktów lokalnych nagrodę honorową "Klucz do Polskiej Spiżarni". Praca na rzecz społeczności lokalnej jest jej pasją i wyzwaniem.
Warsztaty prowadzone będą przez:
- Dorotę Stanek — prezentacja
- Dyrektor biura lokalnej grupy działania Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk”. Od ponad 20 lat działa aktywnie na rzecz rozwoju obszarów wiejskich. Animator lokalnej społeczności, trener i szkoleniowiec. Jedna z inicjatorek Programu Odnowy Wsi w powiecie nakielskim (woj. kujawsko-pomorskie). Od 2016 r. Przewodnicząca Prezydium Kujawsko-Pomorskiej Sieci Lokalnych Grup Działania. Członek GTL w ramach KSOW 2014-2020 oraz Komitetu Monitorującego program regionalny w perspektywie 2014-2020 oraz 2021-2027.
- Anetę Hoffman — prezentacja
- Od 15 lat dyrektor biura Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Dorzecza Zgłowiączki (woj. kujawsko-pomorskie). Odpowiedzialna za planowanie i wdrażanie strategii rozwoju w tym wielofunduszowych jak również strategii rozwoju obszarów rybackich. Koordynator wielu projektów społecznych i projektów współpracy. Społecznik, animator, szkoleniowiec, wiceprezes OSP. Członek Prezydium Kujawsko-Pomorskiej Sieci Lokalnych Grup Działania.
- Ingę Demianiuk-Ozgę — prezentacja
- Prezes zarządu i dyrektor biura LGD, od 2006 czynnie zaangażowana we wdrażanie podejścia LEADER na terenie Doliny Baryczy (woj. dolnośląskie i wielkopolskie). Planuje i wdraża wielofunduszowe strategie w ramach funduszy dla rolnictwa, rybactwa a obecnie również w ramach funduszy dla wielkopolski (EFS, EFRR). Doradczyni sieci: wsparcia NGO, funduszy dla klimatu, odnowy wsi.
Jest miłośniczką miejsca, w którym mieszka — Doliny Baryczy. Projekty i inicjatywy, które koordynuje koncentrują się przede wszystkim na wdrożeniu idei zrównoważonego rozwoju oraz adaptacji do zmian klimatu w tym wsparciu producentów i usługodawców lokalnych, edukacji regionalnej i klimatycznej, nowoczesnej promocji. Siły regeneruje aktywnie w przyrodzie – najlepiej wśród stawów i lasów.
- Prezes zarządu i dyrektor biura LGD, od 2006 czynnie zaangażowana we wdrażanie podejścia LEADER na terenie Doliny Baryczy (woj. dolnośląskie i wielkopolskie). Planuje i wdraża wielofunduszowe strategie w ramach funduszy dla rolnictwa, rybactwa a obecnie również w ramach funduszy dla wielkopolski (EFS, EFRR). Doradczyni sieci: wsparcia NGO, funduszy dla klimatu, odnowy wsi.
Warsztat będzie współprowadzony przez:
- Martę Kruszczyńską
- Absolwentka europeistyki, od blisko 8 lat związana z Lokalną Grupą Działania Ziemia Gotyku, gdzie na co dzień zajmuje się wdrażaniem i rozliczeniem operacji realizowanych w ramach LSR, a także prowadzeniem szkoleń, doradztwem i animowaniem lokalnej społeczności. Koordynator kilku projektów międzynarodowych dla młodzieży współfinansowanych ze środków LEADER i ERASMUS+. Współorganizatorka warsztatów i wydarzeń w ramach Akademii Młodego Lidera Ziemi Gotyku. Członkini zespołu konkursowego Młodzi z inicjatywą.
- Annę Pawlak
- Miłośniczka wsi, społeczniczka, artystka, absolwentka Stosunków Międzynarodowych na UMK w Toruniu, od 14 lat Kierownik Biura Lokalnej Grupa Działania „Zakole Dolnej Wisły” w województwie kujawsko-pomorskim, koordynatorka Ośrodka Działaj Lokalnie, sołtyska sołectwa Wierzbowo w Gminie Lisewo, animatorka, lokalna liderka, przedsiębiorczyni. Chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem inspirując innych do aktywnego uczestnictwa w życiu społeczności lokalnej. Jest artystyczną duszą, od 15 lat tworzy markę Owoce Mojej Wyobraźni prowadząc warsztaty rękodzieła i zarażając ich swoją pasją w Polsce i za granicą. Kocha pracę z ludźmi, uwielbia im pomagać, inspirować i powodować, że ich życie staje się lepsze. Motto: Najważniejszy jest człowiek, tyko czyny mogą przeciwdziałać obojętności.
Warsztat prowadzony będzie przez:
- Urszulę Budzich-Tabor
- Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu w Bristolu (Wielka Brytania). Od 25 lat zajmuje się rozwojem lokalnym, podejściem LEADER i RLKS, a kierowany przez nią program AGROLINIA (1991-2007), finansowany z unijnych środków przedakcesyjnych, prowadził pierwsze w Polsce szkolenia liderów wiejskich i animatorów lokalnych, przygotowujące społeczności wiejskie do akcesji do UE. Jest trenerem i wykładowcą, autorem licznych programów szkoleniowych, podręczników i artykułów poświęconych podejściu LEADER/RLKS w Polsce i w Europie. W latach 2014-2016 odpowiadała za tematykę LEADER w Europejskiej Sieci Obszarów Wiejskich. Od 2009 roku zajmuje się również realizacją RLKS na obszarach rybackich, a od 2022 roku jest ekspertem Biura Paktu dla Wsi w Brukseli. Jest członkiem zarządu FAOW i wiceprezesem międzynarodowej sieci ekspertów rozwoju lokalnego LDnet.
Wykładowcy
- Elżbieta Siemiątkowska
- W samorządzie województwa kujawsko- pomorskiego zajmuje się wdrażaniem funduszy europejskich na rzecz rozwoju obszarów wiejskich. Pracowała przy wdrażaniu licznych programów aktywizacji, restrukturyzacji i modernizacji obszarów wiejskich. Członkini zespołów i grup roboczych, zaangażowanych w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich.
- Basia Zajączkowska
- Badaczka, specjalistka zarządzania wiedzą o konsumencie oraz wykładowczyni. W branży badawczej pracuje od 2010 roku. Zajmuje się realizacją badań jakościowych (na wszystkich etapach), a także prowadzi szkolenia i facylituje warsztaty. Jest wrażliwą obserwatorką rzeczywistości oraz ekspertką badań terenowych. Wielokrotna prelegentka konferencji badawczych. Od 2016 roku zaangażowana w największy w Polsce projekt trendwatchingowy „Trend Impact by PTBRiO” (dawniej pod nazwą: „Projekt Konsument”). Współtwórczyni tegorocznej edycji badania, poświęconej młodym pokoleniom - "Trend Impact Youth". Wykładowczyni na kierunkach poświęconych badaniom marketingowym oraz wiedzy o konsumencie. Z wykształcenia etnografka i antropolożka kultury. Sercem związana z kulturą obszarów wiejskich.
- Irena Krukowska- Szopa
- Edukatorka klimatyczna, inicjatorka i realizatorka wielu projektów Fundacji Ekologicznej Zielona Akcja poświęconych kwestiom zmian klimatu i zagrożeniom z tego wynikającym, bioróżnorodności, gospodarowaniu zasobami wodnymi. Wieloletnie doświadczenie w zakresie animowania inicjatyw ekologicznych i współpracy z partnerami, także współpracy z LGD, trenerka interaktywnych form szkoleniowych. Prezeska Fundacji Zielona Akcja, członkini Komitetu Monitorującego Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska 2021-2027.
- Dawid Zięcina
- Ekspert z dziedziny systemów teleinformatycznych oraz cyberbezpieczeństwa. Ponad dwudziestoletnie doświadczenie zawodowe uzyskał pracując dla największych firm i instytucji o istotnym znaczeniu dla rozwoju polskiej cyberprzestrzeni. Doświadczony inżynier i manager. W ostatnich latach skupiony głównie na zagadnieniach cyberbezpieczeństwa firm, instytucji oraz kraju. Obecnie odpowiedzialny za dział techniczny w DAGMA Bezpieczeństwo IT. O zawiłościach technologicznych i złożoności świata cyfrowego mówi w życiowy, przystępny sposób. Orędownik holistycznego podejścia do cyberbezpieczeństwa.
Prezentacje
- Dawid Zięcina
- Elżbieta Siemiątkowska
- Beata Rodak
- Andrzej Hałasiewicz
- Barbara Zajączkowska
- Irena Krukowska-Szopa
- Urszula Budzich-Tabor
- Iwona Lisztwan
Debata
W ramach konferencji odbędzie się także debata Jak angażować młodzież w działania związane z inicjatywą LEADER?, w której udział wezmą zarówno eksperci jak i przedstawiciele młodego pokolenia.
- Piotr Styczeń
- Uczestnik V Europejskiego Parlamentu Wiejskiego w Kielcach, członek panelu dyskusyjnego w ramach Kongresu LEADER 2023 w Brukseli, uczestnik Young LEADER Forum 2024, członek X i XI kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Starachowice, działacz społeczny, członek Stowarzyszenia Rozprawy o Europie
- Jakub Rzeszowski
- Członek Młodzieżowej Rady Powiatu Wołowskiego. W trakcie kadencji Rady zorganizował akcję profrekwencyjną przed wyborami parlamentarnymi oraz do Parlamentu Europejskiego. Uczestnik Young LEADER Forum 2024.
- Marta Kruszczyńska
- Absolwentka europeistyki, od blisko 8 lat związana z Lokalną Grupą Działania Ziemia Gotyku, gdzie na co dzień zajmuje się wdrażaniem i rozliczeniem operacji realizowanych w ramach LSR, a także prowadzeniem szkoleń, doradztwem i animowaniem lokalnej społeczności. Koordynator kilku projektów międzynarodowych dla młodzieży współfinansowanych ze środków LEADER i ERASMUS+. Współorganizatorka warsztatów i wydarzeń w ramach Akademii Młodego Lidera Ziemi Gotyku. Członkini zespołu konkursowego Młodzi z inicjatywą.
- Basia Zajączkowska
- Badaczka, specjalistka zarządzania wiedzą o konsumencie oraz wykładowczyni. W branży badawczej pracuje od 2010 roku. Zajmuje się realizacją badań jakościowych (na wszystkich etapach), a także prowadzi szkolenia i facylituje warsztaty. Jest wrażliwą obserwatorką rzeczywistości oraz ekspertką badań terenowych. Wielokrotna prelegentka konferencji badawczych. Od 2016 roku zaangażowana w największy w Polsce projekt trendwatchingowy „Trend Impact by PTBRiO” (dawniej pod nazwą: „Projekt Konsument”). Współtwórczyni tegorocznej edycji badania, poświęconej młodym pokoleniom - "Trend Impact Youth". Wykładowczyni na kierunkach poświęconych badaniom marketingowym oraz wiedzy o konsumencie. Z wykształcenia etnografka i antropolożka kultury. Sercem związana z kulturą obszarów wiejskich.
Stoiska i rozmowy
W trakcie konferencji odbędzie się także prezentacje stoisk informacyjno-promocyjnych urzędów marszałkowskich i Lokalnych Grup Działania (LGD).
Uczestnicy będą mieli możliwość prowadzenia rozmów z ekspertami w temacie rozwoju obszarów wiejskich. Spotkania odbywać się będą przy dedykowanych temu stolikach.
Koszty
Organizator konferencji pokrywa wszystkie koszty udziału tj.: zakwaterowanie na dwa noclegi w pokojach dwuosobowych oraz pełne wyżywienie od 18 do 20 czerwca 2024 roku. Koszty dojazdu na miejsce wydarzenia nie będą objęte wsparciem ze strony organizatora.
Kontakt
Organizatorem konferencji jest Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, Oddział w Warszawie.
Wszelkie pytania na temat konferencji prosimy kierować na e-mail: konferencja-leader@ksowplus.pl
Informacji o konferencji udziela także:
- Marta Strojna, nr tel. 22 274 23 42
- Katarzyna Krawczyk, nr tel. 22 274 23 31