Gospodarstwo opiekuńcze, zajazd i krótkie łańcuchy dostaw – łączenie branż sposobem na sukces

Zespół Rozwoju Obszarów Wiejskich CDR w Brwinowie, O/Poznań zaprasza na 19 odcinek spotkań z cyklu „ROW On-line”. W nabliższym spotkaniu poruszona zostanie nowa tematyka dotycząca przedsiębiorczości na obszarach wiejskich, tj. łączenie branż i usług w jednej działalności gospodarczej, jako sposób na stabilne działanie podmiotu i zróżnicowanie dochodów. A powodem do rozmowy będzie możliwość przeprowadzenia jej z laureatami ostatniej edycji konkursu „Sposób na Sukces” (2023), właścicielami Agencji Promocji i Rozwoju z m. Jasieniec, gmina Trzciel, z terenu województwa lubuskiego.

Spotkanie odbędzie się u pana Grzegorza Fajkisa, w gospodarstwie opiekuńczym. To działalność wymagająca wielkiego zaangażowania sił, czasu i inwestycji. Uczestnicy dowiedzą się jak działalność tą łączyć z innymi pomysłami na lokalną przedsiębiorczość – turystką pobytową, zajazdem czy rozwijaniem lokalnych powiązań rynkowych poprzez udział w Krótkim Łańcuchu Żywieniowym (KŁŻ). Właściciel gospodarstwa opowie o początkach działalności i jej stopniowym rozwoju, o firmie i jej lokalizacji oraz ofercie, w tym o usługach opiekuńczych, drobnym przetwórstwie, turystyce i wielu innych pomysłach połączonych w Jasieńcu w jedną całość.

Podczas spotkania umówione zostaną kwestie marketingu, klientów firmy, oczekiwań rynku, lokalnej współpracy na różnych poziomach oraz doradztwa i wsparcia zewnętrznego, a także praktyczne aspekty funkcjonowania KŁŻ oraz o dalsze perspektywy rozwoju inicjatyw opartych o współdziałanie z innymi podmiotami.


Odcinek 19 cyklu ROW On-line odbędzie się w piątek, 16. lutego 2024 r., o godzinie 10:00. Temat to „Gospodarstwo opiekuńcze, zajazd i krótkie łańcuchy dostaw – łączenie branż sposobem na sukces”. Przewidywany czas trwania spotkania to ok. 2 h, w tym krótka przerwa oraz sesja pytań i odpowiedzi. 

Spotkanie ma status szkolenia, a uczestnictwo wymaga rejestracji on-line. Linki do rejestracji i do instrukcji dotyczącej sposoby rejestracji znajdą Państwo w ogłoszeniu na stronie internetowej CDR (link poniżej).

Rejestracja na szkolenie odbywa się poprzez platformę e-CDR pod adresem:

https://planowanie.cdr.gov.pl/szkolenia/

Instrukcja zapisów jest na stronie internetowej:

https://kalendarz.cdr.gov.pl/index.php/s/SH9ZtRLbLBraECG

Rekrutacja prowadzona będzie do dnia: 14.02.2024 r.

Szkolenie jest bezpłatne.

Wydarzenie organizowane jest na platformie ClickMeeting. Potwierdzenie rejestracji nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem na szkolenie. Zakwalifikowany uczestnik otrzyma z systemu wiadomość o zmianie w zapisie szkolenia, a link i hasło z dostępem zostaną przesłane przed szkoleniem w osobnej wiadomości. Do udziału w szkoleniu wymagany jest indywidualny adres poczty elektronicznej.


Więcej informacji, w tym program spotkania oraz dane kontaktowe do Organizatorów udostępnione są na stronie internetowej CDR w Brwinowie - otwórz