Baza dobrych praktyk

Wyszukiwanie zaawansowane
Obszar realizacji projektu:
Wyczyść filtry
Gospodarstwo sadownicze Zbigniew Mitręga
Zbigniew Mitręga

Projekt stanowi przykład dobrej praktyki w zakresie wielokierunkowego rozwoju sadownictwa, łącząc modernizację infrastruktury z dywersyfikacją upraw. Dzięki funduszom unijnym gospodarstwo mogło zainwestować w nowoczesne maszyny, systemy ochrony roślin oraz technologie przechowywania owoców, co przyczyniło się do wzrostu efektywności produkcji. Współpraca z grupą producencką IdealSad dodatkowo wspiera rozwój rynku zbytu, zapewniając stabilność ekonomiczną i podnosząc konkurencyjność na rynku.

Barbara Rusiecka Górniak - Czarna malina
Barbara Rusiecka Górniak

Rodzinna firma prowadząca ekologiczną plantację czarnej maliny w okolicach Lipska jest przykładem dobrej praktyki w rolnictwie, łącząc dbałość o jakość, innowacyjność i zdrowotne właściwości produktów. Dzięki inwestycji w nowoczesny sprzęt poprawiono jakość owoców i efektywność produkcji, co przełożyło się na uzyskanie prestiżowych nagród oraz wzrost zaufania klientów. Certyfikacja ekologiczna i skupienie się na prozdrowotnych właściwościach produktów, szczególnie dla dzieci i pacjentów onkologicznych, podkreślają unikalność tej plantacji na rynku.

Budowa Bieszczadzkiej przystani turystki aktywnej w miejscowości Stefkowa
Stowarzyszenie „Nasz Dom” w Stefkowej

Przedmiotem projektu była budowa „Bieszczadzkiej Przystani Turystyki Aktywnej” – kompleksu turystyczno-krajoznawczego, zlokalizowanego w miejscowości Stefkowa, gmina Olszanica, w pobliżu tzw. dużej pętli bieszczadzkiej. Inwestycja ma charakter niekomercyjny i jest ogólnodostępna. Dzięki temu poszerzono ofertę spędzania wolnego czasu oraz wzmocniono integrację społeczną.

Przebudowa amfiteatru w Lesku
Gmina Lesko

Projekt przebudowy amfiteatru w Lesku stanowi przykład dobrej praktyki w zakresie modernizacji infrastruktury kulturalnej, przyczyniając się do poprawy warunków organizacji wydarzeń plenerowych. Inwestycja pozytywnie wpłynęła na rozwój lokalnej społeczności, wzmacniając ofertę kulturalną regionu i promując walory turystyczne obszaru LGD Nasze Bieszczady.

Założenie działalności gospodarczej pod nazwą „Opolska Szkoła Arborystyki” w zakresie usług szkoleniowych oraz usług związanych z pielęgnacją i wycinką drzew z siedzibą w miejscowości Kuźnica Katowska
Tomasz Jagoda

Projekt przyczynił się do aktywizacji zawodowej osoby młodej z grupy defaworyzowanej poprzez utworzenie firmy świadczącej usługi szkoleniowe z zakresu arborystyki oraz pielęgnacji i wycinki drzew. W ramach projektu zakupiono specjalistyczny sprzęt niezbędny do prowadzenia działalności oraz wdrożono działania marketingowe wspierające jej rozwój. Dzięki temu zwiększono dostępność profesjonalnych usług arborystycznych na rynku, jednocześnie wspierając przedsiębiorczość i rozwój lokalnej gospodarki.

Zamojska Farma - utworzenie krótkiego łańcucha dostaw
Zamojska Farma

Projekt „Zamojska Farma” odpowiada na zapotrzebowanie na lokalne produkty rolnicze, dążąc do automatyzacji procesów, poprawy jakości, obniżenia kosztów i wspierania celów Europejskiego Zielonego Ładu. Promuje zrównoważone rolnictwo i redukcję śladu węglowego. Grupa operacyjna dostarcza wysokiej jakości produkty, kontynuując projekt w ramach „Kupuję na wsi” oraz rozważając innowacje jak „rolnikomaty” do sprzedaży 24/7.

Budowa trasy megalitycznej – WROTA CZASU
Stowarzyszenie „WIR” – Wiejska Inicjatywa Rozwoju

W ramach projektu stworzono ofertę dydaktyczno-turystyczno-rekreacyjną opartą na dziedzictwie historycznym z epoki V-II w. p.n.e. w województwie zachodniopomorskim. W Dolicach powstał skansen z rekonstrukcją grobowca megalitycznego, a w Przelewicach – chata neolityczna. W Sułkowie zaprezentowano kopie artefaktów. Dodatkowo stworzono trasę rowerową o długości 52 km łączącą te miejsca, z tablicami informacyjnymi w Izbach Edukacji Leśnej. Projekt zwiększa atrakcyjność turystyczną Pojezierza, wzbogacając ofertę edukacyjną i turystyczną Lasów Państwowych.

Budowa obiektów małej architektury – zagospodarowanie placu zabaw i stacji rowerowej w miejscowości Franklinów, gmina Ostrów Wielkopolski
Gmina Ostrów Wielkopolski

W ramach operacji w miejscowości Franklinów gmina Ostrów Wielkopolski wybudowano ogólnodostępną, niekomercyjną infrastrukturę turystyczną i rekreacyjną. W skład inwestycji weszły stacja rowerowa, plac zabaw, altana oraz elementy małej architektury.

Budowa kanalizacji sanitarnej grawitacyjno-tłocznej w miejscowości Słuszków, Klotyldów, Mycielin i Korzeniew wraz z modernizacją stacji uzdatniania wody w Kościelcu i budową podziemnego zbiornika retencyjnego wraz z systemem kanalizacji deszczowej.
Gmina Mycielin

W ramach projektu pn. „Razem zadbajmy o czyste wody w gminie Mycielin” zrealizowano operację pn. „Budowa kanalizacji sanitarnej grawitacyjno-tłocznej w miejscowościach Słuszków, Klotyldów, Mycielin i Korzeniew wraz z modernizacją stacji uzdatniania wody w Kościelcu oraz budową podziemnego zbiornika retencyjnego i systemu kanalizacji deszczowej w Słuszkowie”.

Zagroda Edukacyjna „Kozia Klasa”
Agnieszka Ceranowska

Operacja polegała na rozpoczęciu nowej działalności gospodarczej w istniejącym gospodarstwie, które prowadzi ekologiczną hodowlę kóz walizerskich, gatunku zagrożonego wyginięciem. Celem beneficjenta funduszy było rozszerzenie działalności o aspekty terapeutyczno-edukacyjne poprzez organizowanie spotkań, szkoleń oraz warsztatów dla rodzin z dziećmi. W ramach realizacji projektu poniesiono koszty związane z budową dwóch budynków gospodarczych, ogrodzeniem oraz wyposażeniem obiektu przeznaczonego na cele szkoleniowe.

Wyświetlanie rezultatów od 1 do 10 z 182