Baza dobrych praktyk

Wyszukiwanie zaawansowane
Obszar realizacji projektu:
Wyczyść filtry
Realizacja dostaw bezpośrednich do konsumentów z zachowaniem wysokiej jakości produktów grupy operacyjnej Folwark Pomorski
Folwark Pomorski

Projekt skupia rolników ekologicznych. Na rynku żywności ekologicznej bardzo ważne są krótkie kanały dystrybucji, ponieważ minimalizujemy ryzyko zepsucia żywności oraz zmniejszamy ślad węglowy. Celem projektu jest realizacja koncepcji "od pola do stołu" i dotarcie jak najkrótszą drogą do jak największej ilości lokalnych konsumentów, z zagwarantowaniem wysokiej jakości produktów. 

Szlakami ogrodnictwa zrównoważonego w Słowenii
Stowarzyszenie AGROEKOTON

Na zrealizowanie celów operacji wybrano formę wyjazdu studyjnego, który umożliwia wymianę wiedzy pomiędzy przedstawicielami różnych grup działających na rzecz rozwoju obszarów wiejskich i pozyskanie doświadczeń na poziomie międzynarodowym. Zaplanowane wizyty studyjne, pozwalają w krótkim czasie zapoznać się z wieloma aspektami powiązań pomiędzy rozwojem obszarów wiejskich i wdrażaniem zasad zielonej gospodarki. Do realizacji operacji wybrano Słowenię, kraj uznawany za jeden z najbardziej zielonych rejonów na świecie, o zbliżonej do Polski strukturze upraw ogrodniczych, gdzie produkcja jabłek ma duże znaczenie, a jednocześnie wdraża się interesujące rozwiązania dotyczące tematyki operacji.

Kampania promocyjna „WIEŚci z Mazowsza” (2021) – projekt łączony z działania 3 i działania 8
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Projekt polegał na stałym dynamicznym przekazywaniu informacji z zakresu rozwoju obszarów wiejskich, działalności Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich i Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz dobrych praktyk i aktualności Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014- 2020. Używano kanałów radiowych (rozgłośnie regionalne) oraz mediów społecznościowych (Facebook i YouTube) – audycje audiowizualne. Zachowano cykliczność raz/dwa razy w tygodniu i aktualność podawanych informacji. Dodatkowo WIEŚci z Mazowsza stanowiły dodatki prasowe w gazetach lokalnych i regionalnych.

Poznaj smaki Opolskiego Bifyja
Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna

W ramach operacji powstały filmy promujące Szlak Kulinarny "Opolski Bifyj".

Aktywizacja mieszkańców województwa wielkopolskiego w kierunku działań podejmowanych na rzecz zwiększenia świadomości na temat hodowli pszczół oraz form promocji pszczelarstwa
Samorząd Województwa Wielkopolskiego

Operacja polegała na organizacji imprezy plenerowej z okazji przypadającego na 8 sierpnia Wielkiego Dnia Pszczół. Impreza adresowana była do mieszkańców województwa wielkopolskiego i obejmowała szereg atrakcji o tematyce związanej z pszczelarstwem.

Jarmark pszczelarski, pokazy bartnictwa, prezentacja pasieki edukacyjnej oraz domków do apiterapii (leczenie miodem) czy degustacja potraw przyrządzonych na bazie miodu to tylko niektóre z nich. Wydarzenie stanowiło okazję do tego, aby podsumować dotychczasowe działania Samorządu Województwa Wielkopolskiego na rzecz pszczelarstwa.

Spotkanie dla Beneficjentów PROW 2014-2020
Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Projekt pn. „Budowanie strategii i modelu rozwoju biznesu, motywacja w biznesie”. Operacja miała na celu wymianę wiedzy i doświadczeń na temat tworzenia swoich biznesów, problemów jakie mogą się z tym wiązać. Sposobów radzenia sobie z nimi oraz efektywnego zarządzania swoją firmą.

Innowacyjne sołectwa- innowacyjna wieś
Powiat Koszaliński

Projekt miał za zadanie ukazanie wsi jako miejsca trwale rozwijającego się. Poprzez zaplanowane działania operacji i jego inicjatywy można było ukazać wieś jako miejsce atrakcyjne do życia i pokazać jej dobre strony. 

Nitkomanka – pracownia rękodzielnicza
Anna Nita

Operacja polegała na utworzeniu pracowni rękodzielniczej, w której beneficjentka, Pani Anna Nita produkuje wysokiej jakości damskie dodatki odzieżowe np. szale i czapki oraz prowadzi warsztaty tkackie. Ponadto beneficjentka prowadzi sprzedaż internetową oraz strony promocyjne w mediach społecznościowych.

Książka kucharska KGW
Samorząd Województwa Mazowieckiego

Operacja polegała na zgromadzeniu przepisów kulinarnych bazujących na tradycji i produktach regionalnych.
 

Łódzkie gotuje” – warsztaty kulinarne
Jednostka Regionalna KSOW Województwa Łódzkiego

Projekt polegał na zorganizowaniu i przeprowadzeniu w różnych częściach województwa łódzkiego 8 warsztatów kulinarnych dla grup 20 osobowych z gotowania metodą tradycyjną z kucharzem, wyprodukowaniu filmu promocyjnego podsumowującego cykl spotkań oraz wykonanie projektu graficznego, przygotowanie do druku, wydrukowanie i dostarczenie publikacji z wydarzenia, zawierającej przepisy dań przygotowanych na warsztatach. Projekt sfinansowany został w ramach dwuletniego Planu Operacyjnego Jednostki Regionalnej KSOW Województwa Łódzkiego na lata 2020-2021 pod pozycją „Warsztaty kulinarne”.

Wyświetlanie rezultatów od 71 do 80 z 161