Baza dobrych praktyk

Wyszukiwanie zaawansowane
Obszar realizacji projektu:
Wyczyść filtry
Kompleksowe zagospodarowanie centrum miejscowości poprzez stworzenie przestrzeni do rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców gminy
Gmina Jejkowice

Celem projektu było zaaranżowanie przestrzeni wokół 3 głównych elementów funkcjonalno-kompozycyjnych tj. placu wejściowego oraz placu głównego z amfiteatrem znajdujących sie w centrum miejscowości Jejkowice. Beneficjentowi zależało na pozyskaniu nowego miejsca rekreacji, które wpłynie na poprawę jakości życia mieszkańców, zwiększy dostęp do kultury oraz pozwoli rozwinąć turystykę pieszo-rowero.

Poprawa jakości życia mieszkańców terenów wiejskich poprzez budowę obiektu infrastruktury turystyczno - rekreacyjnej jako wzmocnienie oferty turystycznej Krainy Dolnego Powiśla.
Ludowy Klub Sportowy w Postolinie

Głównym celem projektu była budowa zaplecza socjalnego (konteneru szatniowego) do wykorzystania na cele turystyczne oraz do rozwoju społeczno - gospodarczego obszaru LGD Krainy Dolnego Powiśla. 

Przebudowa sektora C targowiska rolno – spożywczego w Cieszynie
Gmina Cieszyn

Projekt polegał na przebudowie i remoncie targowiska, w tym na budowie budynku zaplecza, wykonaniu kanalizacji sanitarnej i deszczowej, wykonaniu placu i zjazdów, ogrodzenia i postawieniu bramy zjazdowej, wykonaniu straganów oraz przebudowie wiaty, zamontowaniu oświetlenia i kamer zewnętrznych placu, rozbiórce istniejącego budynku, urządzeniu zieleni oraz pracach geodezyjnych.

Zwiększenie atrakcyjności terenów rekreacyjno-turystycznych w gminie Książki
Stowarzyszenie Wspólnie Możemy Więcej

Dzięki doposażeniu i dostosowaniu infrastruktury do potrzeb rekreacji i turystyki dwóch obiektów infrastruktury - Centrum Aktywnego Wypoczynku w Osieczku oraz Łopatkach nastąpił wzrost atrakcyjności  regionu. Nowopowstałe tereny rekreacyjne zostały wyposażone w innowacyjne sprzęty wpływające na wzrost konkurencyjności obszaru Ziemi Wąbrzeskiej. 

Wykonanie renowacji zabytkowej piwnicy folwarcznej w Biernowie
Krystyna Hapka

Projekt renowacji zabytkowej piwnicy jest ukoronowaniem działań właścicieli gospodarstwa rolnego „Folwark Biernów-Park”. Ma za zadanie zachowanie dziedzictwa kulturowego unikatowych zabudowań oraz aktywizację społeczną mieszkańców wsi doświadczonych wykluczeniem po upadku PGR.

Muzyczne cztery pory roku z Pałacem Kawalera
Gminny Ośrodek Kultury w Świerklańcu

Projekt przewidywał organizację 8 koncertów na przestrzeni 2019 i 2020 roku. Program inspirowany był architekturą Pałacu Kawalera w Świerklańcu, historią oraz urodą świerklanieckiego parku, zmieniającego barwy stosownie do pór roku. Każdy kolejny koncert nawiązywał do dawnych tradycji muzyki pałacowej i salonowej. Wykonawcy to zespoły kameralne i soliści. Pierwsze cztery koncerty odbyły się w specjalnie przygotowanej widowni w holu na parterze i pierwszym piętrze Pałacu Kawalera. Muzycy i śpiewacy usytuowani byli u szczytu schodów i w widniejących nad nimi witrynach. Pozostałe widowiska, z uwagi na pandemię, urządzono na świeżym powietrzu, w zabytkowym amfiteatrze znajdującym się nieopodal Pałacu Kawalera w świerklanieckim parku. Każdemu koncertowi towarzyszyli soliści baletu, którzy swoim ruchem i pantomimą dodatkowo zilustrowali tematy muzyczne. Wszystkie wydarzenia były prowadzone przez konferansjera. 

ThermoEye – innowacyjny systemu poprawy dobrostanu trzody chlewnej
„Zdrowe zwierzęta – zdrowa żywność ThermoEye” grupa operacyjna

Głównym zadaniem projektu „ThermoEye – innowacyjny system ochrony dobrostanu trzody chlewnej” było opracowanie rozwiązań polepszających proces hodowli trzody chlewnej. Jednym z nich jest system analizujący temperaturę zwięrząt mierzonych bezobsługowo i bezdotykowo w trybie ciągłym.

Dodatkowym elementem, który był rozwijany podczas realizacji projektu, było wspieranie poprawy dobrostanu zwierząt oraz pokazanie ogólnej kondycji stada z wykorzystaniem kamer monitoringu i analizy wizyjnej ruchliwości

Została również opracowana koniunkcja zależności, która obrazuje korelację wzrostu temperatury ciała zwierząt od ich zachowania oraz warunków środowiskowych.

Założenie działalności gospodarczej pn. Zagroda Edukacyjna „Stajnia na Polesiu” Krzysztof Rycaj
Krzysztof Rycaj

Dzięki przebranżowieniu gospodarstwa na Zagrodę Edukacyjną „Stajnia na Polesiu” państwo Rycajowie wypełnili niszę na lokalnym rynku. Stworzyli miejsce z bogatą ofertą zajęciową i ciekawymi warsztatami, w którym zacząć swoją przygodę z jeździectwem mogą osoby w każdym wieku. Stajnia cieszy się bardzo dobrą opinią wśród klientów, bierze też czynny udział w życiu miejscowej społeczności.

GALERIA SZTUKI OD ŚWIĘTEGO KRZYŻA - przebudowa, rozbudowa i remont budynku w Hucie Nowej w celu utworzenia filii Centrum Tradycji, Turystyki i Kultury Gór Świętokrzyskich
Gmina Bieliny

W wyniku remontu zaniedbanego budynku klubu rolnika w centrum miejscowości Huta Nowa powstała nowoczesna, wyposażona w innowacyjne rozwiązania i komfortowa Galeria Sztuki od Świętego Krzyża, służąca lokalnej społeczności oraz przyczyniająca się do propagowania elementów dziedzictwa kulturowego regionu świętokrzyskiego.

Projekt miał na celu wspieranie potencjału społecznego, poprawę jakości życia oraz zwiększenie dostępności infrastruktury kulturalnej na terenie gminy Bieliny, zaspokojenie potrzeb społecznych i kulturalnych w zakresie rozbudowy infrastruktury publicznej oraz wzrost atrakcyjności dla obecnych i potencjalnych mieszkańców, turystów oraz inwestorów.

EKOLOGIA, REKREACJA, PROMOCJA, ZDROWIE. Rozwijanie postaw proekologicznych i prozdrowotnych poprzez utworzenie szlaków turystycznych, wymianę doświadczeń oraz promocję produktów lokalnych obszarów partnerskich LGD
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „EUROGALICJA”

W odpowiedzi na potrzeby mieszkańców terenów dwóch Lokalnych Grup Działania - „EUROGALICJA” i Stobrawski Zielony Szlak powstał projekt współpracy, który miał za zadanie rozwijanie postaw proekologicznych i prozdrowotnych. W jego ramach powstał liczący sobie ok. 90 km Miodowy Szlak Rowerowy, który przebiega przez gminy Sokołów Małopolski, Czarna, Głogów Małopolski, Trzebownisko i Krasne. Na trasie powstało 8 punktów postojowych wyposażonych w infrastrukturę zapewniającą wygodny odpoczynek. Umieszczono tam również 5 pasiek pokazowych. 

Poza zadaniami infrastrukturalnymi, zaplanowano także warsztaty kosmetyczne, kulinarne i rękodzielnicze. Ponadto w każdej z pasiek odbywają się lekcje pokazowe dotyczące bartnictwa i znaczenia pszczół w przyrodzie. 

Przedsięwzięcie służyło również wymianie doświadczeń oraz promocji produktów lokalnych obszarów partnerskich LGD.

Wyświetlanie rezultatów od 31 do 40 z 161